<< Previous Next >>

Small Copper


Small Copper
Photo Information
Copyright: Fikret Yorgancioglu (fiyo) Gold Star Critiquer/Gold Note Writer [C: 1053 W: 5 N: 3475] (15161)
Genre: Animals
Medium: Color
Date Taken: 2010-10-06
Categories: Insects
Camera: Nikon D300, Sigma EX 105mm F2.8 DG Macro
Exposure: f/8, 1/1250 seconds
More Photo Info: [view]
Photo Version: Original Version
Date Submitted: 2010-10-23 4:24
Viewed: 3717
Points: 8
[Note Guidelines] Photographer's Note
Küçük Bakır

Binom Adı:
Lycaena phlaeas


TR Adı: Benekli Bakır kelebeği

Bilimsel sınıflandırma:
Krallık: Animalia
Filum: Arthropoda
Sınıf: Insecta
Sıralama: Lepidoptera
Aile: Lycaenidae
Cins: Lycaena
Tür: L. phlaeas
(Linnaeus, 1761)

Açıklama
Üstyaka'ya forewings Karanlık Bir Dış kenarına Sınır Olan ve Sekiz ya da Dokuz siyah noktalar Ile Parlak turuncu vardir. Hindwings turuncu Bir Sınır Ile Karanlık. Bazi kadınlarda da turuncu Sınır Içinde mavi lekeler Bir Satır var form caeruleopunctata olarak bilinir. Undersides Benzer Bir sekilde AMA Solgun vardir pattenered. siyah noktalar ve Sarı özetlenen koyu gri color uzerinde forewings, soluk Kahverengi Ile değiştirilir. Hindwings Küçük siyah noktalar ve dar Bir Mehmet eve Sınır Ile Ayni Kahverengi / gri renktedir. Tırtıllar (larva) genellikle Yeşil, ancak bazi Geri ortasında Aşağı onun tarafı boyunca Bir mor şerit var ve.

Aralığı
Met Yaygın ve avrupa, Asya ve Kuzey Amerika genelinde Yaygın, hem de Etiyopya Ile Kuzey Afrika güneyinde elde edilebilir.
Ey Büyük sayılar Asla ragmen, Oyle görünüyor ki, güney / Merkezi İngiltere ve Galler'de beleş onun yerinde bulunabilir. Dağıtım Kuzey İngiltere, İskoçya ve İrlanda'da daha Yamalı hale Gelir.

Durumu
Habitat
Met şehirlerde churchyards ve Atik makyajını tebeşir downlands, fundalık, ormanlık clearings habitatlar genis Bir yelpazede çeşitli elde edilebilir Gelen.

Alışkanlıkları
Parlak Güneş imkb Onlar Rakıp erkeklere karsı şiddetle ya da aslinda herhangi şanssız geçen Böcek Küçük bölgeler Kurma Erkek, Çok İyi Aktif Bir Küçük kelebek oldugunu savunmak. Hatta üstten geçen Büyük Bir kuşun gölgesi gitmesini Almak icin yeterlidir. Kadir acımasızca Takip ve çiftleşme genellikle Aşağı bitki ortusu düşük oluşur.

Yaşam çevrimi
Yumurta Genç TIRTIL Bakir yaprağın Üst epidermisin bırakarak "Pencere" yaratma yaprağın alt beslenir foodplant yaprakların alt ve Tek Başına bırakılır. Pupa devresi ve yaprak Çöp gerçekleşir pupa Karıncalar tarafından eğiliminde oldugu düşünülmektedir. arasında Iki ve Üç damızlıkların Bir Yıl, daha az daha kuzeydeki vardir. oğlu Dereceli alamiyorum yıllarda, Dördüncü Bir Yavru sürekli, ve güneyinde meydana Yetişkin'in Hala Kasim icine uçan görülebilir. Bir TIRTIL görmeme türler overwinters.

Host-Bitkiler
diger Docks (Rumex spp.) sürekli, kullanılmasına ragmen Ortak kuzukulağı (Rumex acetosa) ve Koyun kuzukulağı (Rumex acetosella) Iki Ana Gıda Bitkiler, habitat bağlı.

http://en.wikipedia.org/wiki/Lycaena_phlaeas

KOMSIS has marked this note useful
Only registered TrekNature members may rate photo notes.
Add Critique [Critiquing Guidelines] 
Only registered TrekNature members may write critiques.
Discussions
None
You must be logged in to start a discussion.

Critiques [Translate]

  • Great 
  • KOMSIS Gold Star Critiquer/Gold Note Writer [C: 820 W: 0 N: 2419] (10674)
  • [2010-10-23 8:11]

Fikret bey selamlar,
2010 Son dönem kelebeklerinden ..!
Renk ve detayları, özellikle kompozisyonu çok güzel.
İyi bir, haftasonu dileklerimle,
Seyfi

Ciao Fikret, lovely Lycaena in a splendid composition with fantastic flowers, wonderful colors and excellent sharpness, I like a lot, ciao Silvio

  • Great 
  • lousat Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 6595 W: 89 N: 15659] (65489)
  • [2010-10-23 9:00]

Hi Fikret,what a nice and colorfull pic,not only a lyceana's pic but a very beautiful composition taken at the top of quality,i like this way to show the nature world! Thanks for share,have a nice Sunday,LUCIANO

Ahh Fikret
These are beautiful flowers and the colour is very eye-catching, add to that the lovely butterly and you have a winner. What a lovely set you have captured here with the flower and the insect. The composition is pleasant, the background just right and all the details so clearly seen. Sharpness and point of view lovely. Thanks for sharing. Best regards.
Anna

Calibration Check
0123456789ABCDEF